Vyplatenie Ročnej odmeny za rok 2023 ako súčasť dohody Dodatku č.1 PKZ SSD na rok 2024

Vážení členovia ZO ECHOZ,

odborová organizácia ZO ECHOZ SSE Vás s potešením informuje o vyplatení Ročnej odmeny pre zamestnancov SSD, a.s. odmeňovaných základnou mesačnou mzdou vo výške 90% v mzde za mesiac január 2024.

Táto suma predstavuje 1,5 násobok ročnej odmeny, ktorá je stanovená vo výške 60% základnej mesačnej mzdy zamestnancov (ďalej ZMM) podľa platnej Podnikovej kolektívnej zmluvy (PKZ) SSD, a.s. k termínu 31.12.2023.

Uvedené zvýšenie odmeny vo forme 1,5 násobku x 60% = 90% ZMM bolo súčasťou celkovej dohody obsahu Dodatku č.1 PKZ SSD, a.s. na rok 2024. Stanovený násobok odmeny zodpovedá úrovni splnenia prevádzkového ukazovateľa EBITDA, ale nie je automaticky garantovaný pre výlučnú právomoc Predstavenstva SSD, a.s. rozhodnúť o navýšení ročnej odmeny. Preto vedenie spoločnosti prevzalo zaväzujúci prísľub pri ukončení kolektívneho vyjednávania predložiť takýto návrh na schválenie predstavenstva. Predstavenstvo svojim pozitívnym rozhodnutím schválilo navrhnutú úroveň z vyjednávania na  zasadnutí dňa 24.1.2024.

Týmto rozhodnutím sa zrealizoval posledný bod dohody, vyplývajúci z kolektívneho vyjednávania pre rok 2024. Súčasne sa potvrdilo pragmatické rozhodnutie odborovej organizácie prijať zmenu spôsobu nastavenia ročnej odmeny na percentuálnu úroveň ZMM zamestnancov v PKZ na roky 2023 – 2025.

Aktualizované podmienky vyplatenia ročnej odmeny sú bližšie uvedené v prílohe Príkazu generálneho riaditeľa SSD, a.s.

Odborová organizácia oceňuje dodržanie tohto zaväzujúceho prísľubu navýšenia ročnej odmeny z kolektívneho vyjednávania pre pozitívne rozhodnutie predstavenstva spolu so skorším termínom jej vyplatenia oproti zneniu PKZ.

ZO ECHOZ SSE, a.s. ďakuje všetkým zamestnancom za odvedenú prácu a vysoké pracovné nasadenie počas minulého roka, ktoré prispelo k dosiahnutiu uvedeného hospodárskeho výsledku spoločnosti.

Ďakujeme za podporu. Spolu sme silnejší – staňte sa našim členom !

Výbor ZO ECHOZ SSE, a.s.