Darujte si 2% z dane - Podporte rekondičné pobyty

Vážené kolegyne a kolegovia,

ZO ECHOZ SSE, a.s. je aj v tomto roku prijímateľom 2% podielu z dane príjmu od zamestnancov. Preto aj Vy môžete darovaním svojho podielu prispieť k zvýšeniu počtu finančne uhradených liečebno – rekondičných pobytov pre zamestnancov spoločností SSE Holding, a.s. v tomto roku.

Zmyslom nášho oslovenia je snaha zabezpečiť primerané finančné prostriedky od zamestnancov na uspokojenie každoročne vysokého záujmu o tieto pobyty. V minulom roku sa pobytov opäť zúčastnilo vyše 900 osôb, t.j. zamestnancov našej skupiny spolu s ich rodinnými príslušníkmi.

Finančná podpora zo strany zamestnancov bude veľmi dôležitá pre poskytnutie primeraného počtu uhradených pobytov a pre  stanovenie jednotnej výšky úhrady. Aktuálna komunikácia s kúpeľmi a ich predložené cenové ponuky na rozhodnutie výberovej komisie potvrdzujú zachovanie trendu z posledného dvojročného obdobia. Tým je podstatnejší nárast ceny týchto  pobytov, čo môže znamenať prípadné vyradenie niektorých kúpeľov z tohtoročnej ponuky z finančného dôvodu.

Vážení zamestnanci,

ktorí sa rozhodnete pozitívne reagovať na našu žiadosť a finančne podporiť tohtoročnú realizáciu rekondičných  pobytov poskytnutím 2% podielu z vašej dane, postupujte podľa týchto bodov:

1. Sekcie ĽZ spoločností SSD, a.s. a SSE, a.s. budú zamestnancom zasielať „Potvrdenie o zaplatení dane“ v 2. polovici marca.
  2. Z údaja uvedeného na potvrdení (riadok č.24) je potrebné zistiť výšku zaplatenej dane a následne uviesť vo vyhlásení (r. č.12). Z dane je potrebné vypočítať hodnotu 2% a uviesť v riadku č.13. To je maximálna suma, ktorú môžete v prospech ZO ECHOZ poukázať. Odporúčame vypočítanú sumu zaokrúhliť smerom dole pre odstránenia prípadného rizika z neposkytnutia podielu dane zamestnanca !
  3. Vo „Vyhlásení na poukázanie dane“ je potrebné uviesť osobné údaje spolu so sumou, ktorú chce  zamestnanec poukázať. Taktiež je nutné vyplniť údaje ZO ECHOZ ako prijímateľa dane. Doporučujeme použiť priložené a už vyplnené vyhlásenie, ktoré bude súčasne k dispozícii na Intranete SSE Holding, v časti odkazy – ECHOZ alebo na stránke www.odbory-sse.sk.
  4. Obidve tlačivá, t.j. „Vyhlásenie“ spolu s „Potvrdením“ je ústretovo možné zaslať/ doručiť na našu adresu: ZO ECHOZ SSE, Pri Rajčianke 4B, 010 47 Žilina do 29.4.2024 alebo zaslať (doručiť) na príslušnú pobočku Finančnej správy (bývalý Daňový úrad) podľa miesta Vášho bydliska do termínu uzávierky 30.4.2024. Uvedené termíny budú uvedené na Intranete a webovej stránke odborovej organizácie.

V prípade potreby sa o uvedenom postupe alebo spôsobe výpočtu 2% podielu môžete informovať na telefónnom čísle 2279 (p. Brezianska) alebo kl. 2541/ 99-2541 (p. Pištík).

Za Vašu podporu Vám vopred ďakujeme !

Výbor ZO ECHOZ SSE, a. s.

Vyhlásenie ZO ECHOZ o poukázaní 2%